Jak silně na vás působí stres?

Výzkum, který by to měl zjistit a dát argumenty pro vyjednávání o pracovních podmínkách lékařů v Česku, poběží ještě dva týdny.

Ještě do konce května probíhá sběr dat pro reprezentativní výzkum o tom, jak na lékaře působí různé stresové faktory a jak je sami vnímají. Možná jste se jej už účastnili; pokud ne a máte zájem, elektronický dotazník je na webu zde.

Výzkum pořádá Česká lékařská komora a odborně jej garantuje Psychiatrická klinika 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, konkrétně její přednosta prof. MUDr. Jiří Raboch, DrSc., a PhDr. Radek Ptáček, Ph.D.

Tisíce účastníků

„Úplný dotazník nám zatím vyplnilo šest tisíc lékařů,“ říká Radek Ptáček. Autoři výzkumu budou samozřejmě rádi, když se zapojí i další. Už teď je však jasné, že vzhledem k mimořádně rozsáhlému vzorku účastníků budou mít získané údaje vysokou vypovídací hodnotu.

Současně prosí kolegy, kteří vyplnili dotazník jen částečně, aby se k němu vrátili a vyplnili jej tentokrát kompletně – neúplné dotazníky systém při zpracování vyřadí.

„Určitě půjde o argumentačně silná data,“ předpokládá doktor Ptáček. Strategické rozhodnutí, jak budou využita, bude náležet České lékařské komoře. Podle předpokladů by však měla být využita ve snaze zlepšit podmínky pro lékaře.

Čtěte také:

Průzkum: Jak šťastná jsou manželství lékařů?

Co tě nezabije, to tě posílí? Ale kdepak!

Odeslat tento příspěvek Odeslat tento příspěvek Níže můžete zanechat komentář.

Přidat komentář

K přidání komentáře musíte být přihlášeni.

Powered by WordPress | Designed by: Psprint San Francisco | Thanks to homeinbayarea.com
Design Downloaded from free wordpress themes | free website templates | Free Web Icons | Funny Sport Videos.